Ücretsiz üyelik oluşturun, ilan verin, şirket rehberine katılın!
07.16.2023
2176
Türkiye – Amerika Arası Para Transferleri
Türkiye – Amerika Arası Para Transferleri

Türkiye ve Amerika arasında para transferi genellikle Work and Travel programını kullanan ya da ABD’ye eğitim için giden bireylerin tercih ettiği bir seçenektir. TL ya da USD cinsinden transferlerin gerçekleştirilebildiği iki ülke arasında süreçlerin nasıl işlediği oldukça önemlidir. Zira Türkiye’den ABD’ye ya da tam tersi durumda para göndermek zaman zaman kafa karıştırıcı bir hal alabilir.

Siz de sevdiklerinize ya da yakınlarınıza para göndermek istiyorsanız farklı alternatifleri kullanarak para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda kullanabileceğiniz yöntemleri sizler için tek tek sıraladık. Bu sayede daha kısa sürede daha kaliteli çözümlerden faydalanmanız mümkün olacaktır.

Remitly ile Kolay ve Avantajlı Para Transferi

Remitly, Türkiye ve Amerika arasında para transferi yapmak isteyenler için hızlı, güvenilir ve ekonomik bir çözüm sunar. Bizim de en çok tercih ettiğimiz yöntem olan Remitly ile ilk transferinizi ücret ödemeden gerçekleştirebilir ve ekstra olarak $20 kazanabilirsiniz. Bu özel teklif, sadece bizim linkimiz üzerinden kayıt olan kullanıcılar için geçerlidir.

Remitly'nin kullanımı kolaydır ve paranızın transfer sürecini başından sonuna kadar takip etmenize olanak tanır. Para gönderirken, güvenlik ve hız ön plandadır. Remitly ile para transferlerinizi gönül rahatlığıyla ve ek maliyetler olmadan yapabilirsiniz.

Bu avantajlardan yararlanmak için, sadece bizim linkimiz üzerinden Remitly'ye kaydolmanız yeterli. Hemen üye olun, ilk transferinizde ücret ödemeyin ve $20 kazanç elde edin! 

Türkiye – Amerika Arasında Banka Transferi ile Para Göndermek

Türkiye’den Amerika’ya ya da tam tersi şekilde para göndermek istediğinizde akla gelen ilk ve en önemli seçenek banka transferidir. Banka transferi yurtiçinde para gönderme konusu kadar kolay olsa da yurtdışı transferlerde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Türkiye – ABD arasındaki para transfer işlemlerinde gönderen kişinin paranın alıcısı ile ilgili IBAN No, Alıcı adı ve soyadı ile alıcı bankanın SWIFT Kodunu bilmesi gerekir. SWIFT Kodu bankanın kısa ismi olarak bilinir. Bu kodu bulmak için bankaların web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Söz konusu detaylar kullanılarak para transferi gerçekleştirildiğinde para en kısa sürede karşı tarafa aktarılır. Ancak unutulmaması gereken nokta şudur ki yurtdışı transferlerde maksimum 2 günlük bir valör süresi vardır. Valör süresi paranın karşı bankaya aktarılması için maksimum zamanı ifade eder. 2 iş günü sonunda paranın mutlaka alıcı bankaya aktarılması gerekir.

Banka aracılığı ile para transferi gerçekleştirildiğinde bankaya göre farklılık gösteren işlem ücretleri vardır. Gönderilen paranın miktarına göre değişen tutarların önceden araştırılması sürprizlerle karşı karşıya kalınmasını engellediğinden söz etmek gerekir. Bu nedenle de para transferi yaparken bankaların uygulamalarından haberdar olmak şarttır.

Türkiye – Amerika Arasında Western Union ile Para Gönderme

Türkiye’den Amerika ya da tam tersi yönde para göndermek istediğinizde alıcının bir banka hesabı yoksa akla gelen ilk seçeneklerden bir tanesi de Western Union olur. Peki, Western Union ile para göndermek nasıl gerçekleştirilir?

Western Union ile para göndermek istediğinizde bir Western Union bürosuna giderek para göndermek istediğiniz kişinin adı, soyadını ve göndermek istediğiniz miktarı girmeniz yeterlidir. Bu durumda paranın saniyeler içerisinde karşı tarafa aktarılması mümkün olur. Paranın aktarılması için göndericiye bir şifre verilir. Bu şifrenin alıcı dışında başka biriyle paylaşılmaması güvenlik önlemleri açısından elzemdir.

Western Union ile para göndermek hızlı ve kolay olsa da bu sistemin en dezavantajlı yanı yüksek ücretlerdir. Banka havalesi ya da diğer seçeneklerin aksine Western Union, hizmet ücretlerinde ciddi taleplerde bulunduğundan pek çok insan için bu seçenek tercih edilesi değildir. Siz de uygun fiyatlı bir hizmet almak istiyorsanız Western Union’a ikame olabilecek seçeneklere odaklanmalısınız.

Türkiye – Amerika Arasında Ria ile Para Gönderme

Ria, son yıllarda uluslararası para transferinde en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Ria Transfer, Türkiye’de Vakıfbank aracılığı ile faydalanılması muhtemel seçeneklerden biridir. Para transferinin hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan Ria Transfer ile ilgili süreç diğer para transfer işlemlerindekine benzerdir.

Ria Transfer’den para göndermek istediğinizde Vakıfbank aracılığıyla işlemler gerçekleştirilir. Hizmet ücretlerinin Western Union’a nazaran daha düşük olduğu bu seçenekte göndericinin alıcı bilgilerini paylaşması gerekir. Bilgiler paylaşıldıktan sonra bir PIN kodu verilir. Bu PIN paranın çekilmesi için alıcı tarafından kullanılır.

Paranın karşı tarafa aktarılması oldukça hızlı gerçekleşse de Ria çok yaygın olmadığından zaman zaman soru işareti ile karşılanır. Bu nedenle de Ria ile para transferi yapmadan önce alıcının bulunduğu yerde bir Ria ofisi olduğundan emin olmak gerekir.

Türkiye – Amerika Arasında TransferWise ile Para Gönderme

TransferWise uluslararası para gönderme işlemlerinde en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Hizmet ücretleri ve güvenilir bir sistem sunması sayesinde hemen her birey için ayrıcalıklı olan TransferWise ile siz de kusursuz bir para transferi süreci yaşayabilirsiniz.

TransferWise ile işlem yapmak isteyen kimseler için ödemelerin sadece nakit ve havale ile gerçekleştirilmeyeceğini ifade etmek gerekir. Sistemin sunduğu en büyük ayrıcalıklardan bir tanesi olarak kredi kartı ya da banka kartı seçeneği ile de para göndermek mümkün. Ancak bu seçeneklerin tercih edilmesi halinde işlem ücretlerinin farklılaşacağını unutmamak gerekir.

TransferWise ile para göndermek isteyenler için en avantajlı seçeneklerden biri de TL ile işlem yapıp USD ile para göndermektir. Yani USD göndermek istediğinizde illa USD yatırmanız gerekmez. Sistem üzerindeki dönüşüm oranları üzerinden para transferini farklı para birimleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Para gönderirken IBAN bilgisi ile doğrudan işlem yaparak beklemeye gerek kalmadan paranın alıcı hesaba ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Güvenilir ve oldukça kullanışlı bir seçenek olan TransferWise sayesinde hemen para gönderebilirsiniz.

ABD’ye Para Transferi Neden Önemli?

Binlerce kilometre ötedeki yakınlarınıza maddi açıdan destek olmak adına para göndermek istediğinizde ABD ve Türkiye arasındaki mesafe sorunlara neden olur. Bunun yanı sıra zaman dilimi farkları da paranın hemen gönderimine engel olabilir. Bu tür problemlerden uzak durmak adına uluslararası para transferini kolaylaştıran seçeneklere bir göz atmanız şarttır.

Alternatiflerden faydalanmak sadece süreci hızlandırmak açısından değil aynı zamanda ücretlerin yüksekliğini ortadan kaldırmak noktasında önem kazanır. Eğer siz de transfer ücretlerinin fazlalığından dolayı problem yaşayacağınızı düşünüyorsanız mutlaka yukarıda ifade edilen seçeneklere bir göz atmalısınız. Yukarıda bahsi geçen alternatifler dışında da uluslararası para gönderme imkanına sahip olabileceğinizi unutmamalısınız.

usailan.com

İçeriklerin izinsiz olarak kullanılması yasaktır!

Popüler Kategoriler